Gazi Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerimizin kendilerini evlerinde hissetmelerini amaçlar. Ders yükü ve stresinden uzak, farklı bir ortamda misafirlerimiz huzurla ağırlanacaktır.

Ankara Gazi Mahallesinde yeni oluşturulmuş yurt binamız konaklama hizmetleri ve birçok sosyal hizmeti de bünyesinde barındırmaktadır. Tecrübeli kadromuz, aile sıcaklığını aratmayacak hoşgörü ve güler yüzlü eğitim anlayışımız ile öğrencilerimizin konforları ve beklentileri düşünülerek yurdumuz sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Otel hizmetinin yanı sıra konusunda eğitim almış, profesyonel yönetim kadromuzla öğrencilerimize aile sıcaklığı sağlanarak, kızını bize emanet eden ailelerin evlerine döndüklerinde huzur içinde uyumaları bizim için esastır.

Gazi kız öğrenci yurdu şehir merkezine yakın konumu ile genel olarak üniversitelere birkaç dakika mesafede ve  yurdumuza en uzak olan  üniversiteye en fazla 20 dakika mesafede olup, toplu taşıma araçlarına rahat ulaşabilecekleri bir noktadadır.

Yurdumuzun en önemli üç kriteri hijyen, güvenlik ve prensiplerdir. Yurt binamız ve odaları düzenli ve sürekli olarak profesyonel temizlik personeli tarafından kullanıma hazır hale getirilmektedir.

24 saat boyunca uzman güvenlik personeli tarafından kurumumuz koruma altında tutulmakta ve güvenlik kamera sistemi ile yurt giriş-çıkışları sürekli olarak kontrol edilmektedir.

Yurdumuz M.E.B. tarafından istenen depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Jeneratör, paratoner, yangın alarmı, yangın merdiveni ve acil aydınlatma sistemleri ile su deposu ve asansör mevcuttur. Yurdumuz Özel Yurtlar arasında Gazi Universitesine en yakın yurttur.